Kuidas leida Skandinaavia disainis tooteid?

Skandinaavia disain on tänapäeva Eestis niivõrd levinud, et kohati on raske leida mõnda kodu, kus polekski ühtegi Põhjamaise disaini mõjutust. Põhjamaades elades on Skandinaavia disain meie elu osa.

Kuna ka Eestis on paljudes mööblipoodides ning nii suuremates kui väiksemates butiigipoodides Skandinaavia disainiga tooteid rohkelt, siis võib tekkida küsimus, kuidas leida need ühed õiged tooted, mille abil tuua ehe põhjamaine hõng oma koju? Alljärgnevalt anname mõningad nipid, mille abil leida üles parimad tooted.

Kvaliteet ennekõike

Skandinaavia disainis on kvaliteet olulisel kohal – materjalid olgu looduslikud ja vastupidavad, pole ruumi materjalidele, mis on ebakvaliteetsed. Käsitööl on samuti oluline rõhk Põhjamaises disainis, sestap võib näha, kuidas paljud tooted, sealhulgas isegi suuremad mööbliesemed, on valmistatud käsitööna.

Kui tahad osta tõelist Skandinaavia disaini, uuri lähemalt seda, millistest materjalidest on toode valmistatud ning milline on olnud tootmisprotsess. Kuigi ka Põhjamaiseid asju toodetakse vahel masstoodanguna, võid olla kindel, et kui miski on valmistatud käsitööna, on see hulk maad kvaliteetsem.

Osta internetist

Skandinaavia disaini leidmine ei ole vahel eriti lihtne ülesanne, kuna tavalistes mööblipoodides kipub olema pisut teistsugune toodang. Põhjamaine disain on üsna spetsiifiline ja sestap ei leia seda igast ettejuhtuvast mööblipoest – vähemalt mitte autentset.

Selleks, et leida üles parimad disainipalad, tasub pöörduda internetipoodide poole. Paljud Norra, Rootsi ja Taani disainipoed saadavad tooteid üle kogu Euroopa, seega ei tohiks olla mingi probleem tellida soovitud asju otse netist.

Tee uurimistööd enne ostmist

Kuna Skandinaavia disain on väga populaarne, on palju ka neid, kes ei järgi tegelikult selle disainisuuna põhimõtteid, vaid teevad madala kvaliteediga tooteid lihtsalt selleks, et sõita pisut kaasa Skandinaavia disaini populaarsuse tuules.

Seetõttu on oluline alati lähemalt uurida, kas leitud toode ja disainer on ikkagi legitiimne. Ära usu iga ilusat tootekirjeldust, kus mainitakse Põhjamaise disaini põhimõtteid, vaid tee pisut lisatööd selleks, et leida parimad palad üles.

Minimalism pole sama, mis Skandinaavia disain

Skandinaavia disain on tuntud oma lihtsakoelise minimalistliku olemuse poolest, kuid kahjuks aetakse tihti see disain segi minimalismiga – need kaks pole kindlasti samad. Skandinaavia disainis rõhutakse samal ajal ka kodusele tundele, atmosfäärile ja funktsionaalsusele – põhjamaised tooted on eelkõige praktilised. Minimalism ei pruugi alati täita samu põhimõtteid, seega on tähtis eristada neid kahte. Iga minimalistlik toode ei ole Skandinaavia disain ning vastupidi.

Lisa kommentaar