Kasiinomängude populaarsuse tagamaad Skandinaavias

Online-kasiinod on populaarne ajaveetmisviis olnud juba paar aastakümmet, sellest ajast saati kui e-mängimine üldse võimalikuks sai. Skandinaavia inimesed hakkasid kasiinomänge internetis mängima umbes 2010. aastate algul, järsu alguse taga oli Rotosi ja Norra jackpotipalavik – üleöö said seitse inimest miljonärideks ning kõik soovisid olla järgmised võitjad. Suurim võit läks Rootsi, kus mängija üheeurosest panusest sai mänguautomaadis 7,6 miljonit eurot! Lisaks mänguautomaatidele tõusis ka pokkerimäng ausse. Mis on aga kiire populaarsuse tõusu taga?

Kasiinomängud on lubatud ja mängijale maksuvabad

Rootsis, Norras ja Taanis on e-hasartmängud igati legaalsed ja lubatud, ehkki valik kahvatub näiteks Eesti laia internetikasiino popurrii kõrval. Norras on hasartmängude pakkumise luba ainult ühel ettevõttel, kuid mängijad võivad kasutada teiste riikide online-kasiinosid ilma ühegi riigipoolse piiranguta. Seega saab iga täisealine Skandinaaviamaa kodanik turvaliselt ja seaduslikult oma meelt internetis hasartmänge mängides lahutada. Mängusaitidele registreerimine on tasuta ning võtab aega ehk viis minutit.

Lisaks on suur boonus Skandinaavia mängijatele võitude maksuvabadus, olenemata võidu suurusest. See tähendab, et kogu reklaamitav jackpot saab võitjale ning mängija ei pea oma taskust midagi lisaks tasuma. Sama ei saa öelda USA osariikide kohta, kus suuri summasid võidetakse sagedasti, kuid reklaamitud võidurahast tuleb kohati kuni kolmandik riigile maksudena tasuda. 

Lai mängude valik

2010. aastate algul oli e-kasiinomängude valik väike, kuna tehnoloogia oli alles uus ning sageli ei olnud saadaolevatel mängudel võimalust mängida oma emakeeles või kasutada maksete tegemiseks oma kodupanka. Tänapäeval, kümnend hiljem, on kõik muutunud ning Skandinaavia turul on võimalik mängida tuhandeid mänge, alustades slotimängudest lõpetades klassikaliste pokkeri ja blackjackiga, nii live-diileriga kui ilma.

Skandinaavia turul pakutavad mängud on loodud maailma paremiku poolt. Kui nimedest rääkida, siis võib leida mänge arendajatelt NetEnt, Thunderkick, Playtech, Novomatic ja palju teisi. Samad tegijad figureerivad ka Eesti mänguturul, kuid siin pakutavate ja Skandinaavia turul olevate mängude vahel võib olla lokaliseerimisest tulnud erinevusi.

Boonused on mõeldud igaühele

Erinevalt Leedust, kes hasartmängude seadusega on piiranud kasiinode pakutavaid boonuseid, on Skandinaaviamaades igal kasiinol vaba luba pakkuda mängijatele nii palju boonuseid kui ettevõte soovib. Kuna Taani, Rootsi ja Norra inimeste mänguhuvi on kõrge, proovivad e-kasiinod kliente enda juurde meelitada vastupandamatute boonustega nagu tasuta keerutused, tervitusboonused või püsikliendiprogrammid.

Kuna mängupakkujate ja nende boonuste valik on sama lai kui Eestis, soovitame Skandinaavias mängides teha enne kasiino valikut eeltöö, tegemaks kindlaks, et tingimused on soodsad. Eriti oluline on jälgida, kas boonuste kasutamiseks on vaja teha lisatööd, näiteks mängida boonusraha läbi teatud määral.

Mängija turvalisus on tagatud

Tänu Euroopa Liidu nõuetele on kõik Skandinaavias kanda kinnitanud e-kasiinod litsentseeritud ning peavad järgima üle-Euroopaliselt nõutud turvameetmeid. Kasiinode andmete krüpteerimine on samal tasemel sõjaliselt kasutatavate krüpteerimismeetoditega ning sageli on mängulehed turvalise sisselogimise tagamiseks kasutusele võtnud kahefaktorilise autentimise. Lisaks mängija turvalisuse tagamisele sisse logides läbivad mängud enne lehtedele lisamist korraliku turvakontrolli, tagamaks et mäng ei saa kuidagi kasutaja andmetele ligi. 

Skandinaavias on mängupakkujatel kohustuslik anda mängijale võimalus end kasiinomängude sõltuvuse eest kaitsta. Mängija saab endale kehtestada ajalise mängupiirangu või määrata päevaseid panuselimiite. Riikides on igal soovijal võimalik saada ka sotsiaalselt tuge ja nõustamist hasartmängudest loobumise lihtsustamiseks. Seega on Skandinaavia elanikud suurepäraselt kaitstud nii majanduslikult kui sotsiaalselt.

Lisa kommentaar