Põhjamaad Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Island on juba sajandeid olnud kokkuhoidvad. Pidev koostöö ja sarnane kultuuriruum on mõjutanud pea kõiki nende riikide tegevusalasid. Ühiselt on loodud Põhjamaade Nõukogu, mis aitab hoida ja arendada riikide efektiivset tööd. Samuti panid Põhjamaad oma Passiliiduga aluse Schengeni viisavabale reisimisele. Põhjamaades kasutatakse õigusemõistmisel kohandatud varianti kontinentaalsest õigussüsteemist ja riigid pakuvad elanikele väga tugevat sotsiaalset tuge. Tänu kõigele eelmainitule on sealsed inimesed iga-aastase õnnearuande järgi ühed õnnelikumad maailmas.
Kasiinosektoris on oodata uusi tuuli
Juba aastast 1872 on Põhjamaad kasutanud ühist õigussüsteemi, mis tähendab, et välismaisetel ettevõtetel on lihtne siseneda kogu turule korraga, kuna viie riigi nõudmised on kõik samad. Ühe erisusena saab välja tuua aga hasartmängusektori, millele on riikides eri regulatsioonid.
Statistika järgi on eri Põhjamaa riikides 60-80% täisealisi proovinud hasartmänge ning õnnemängude kasvav populaarsus on pannud riike oma hasartmänge reguleerivaid seadusi ja määrusi üle vaatama.
Soome
Soomes on hasartmängumonopol, mis on Soome sõnul mängurite füüsilise, vaimse ja rahalise ohutuse tagamiseks parim variant. Kõiki hasartmängude aspekte kontrollib Siseministeerium ning nõuete täitmist omakorda Politsei. Kuna füüsilised hasartmängud nagu slotimasinad on avalikkuses tavaline nähtus, lasub slotimasina asukoha omanikul kohustus kontrollida mänguri vanust. Online-mängud on samamoodi rangelt kontrollitud, ning uue, 2023. aastal käiku läinud määrusega ei lähe läbi Soome kodanike sissemaksed kasiinodesse läbi riigi poolt punase tule saanud maksemeetodite. Kui korraks mõelda Eesti peale, siis ei ole teada, et mõni online kasiino Eestis samasugust muudatust sisse viiks.
Rootsi
Rootsis puudub hasartmängumonopol, kuid riigis võivad tegutseda ainult Rootsi tegevusloaga kasiinod. Paljudel armastatud netikasiinodel on ainult Curaçao tegevusluba, mistõttu ei ole neil Rootsis lubatud tegutseda. Kuna Rootsi tegevusloa saamiseks on vajalik hiigelkogus dokumente, on valdav osa internetikasiinodest läinud kergemat teed. Kui ettevõte ei reklaami end Rootsi turul ja ei maini, et on rootslastele mõeldud, ei kehti ettevõttele Rootsi hasartmänguseadus. Hasartmängude populaarsuse kasvu tõttu arutatakse valitsuses lisamääruste ja uute regulatsioonide loomist mängurite ohutuse tagamiseks.
Norra
Norras on hasartmängumonopol, ning kõik kasiinode ja õnnemängudega seostuv on kahe suure riigiettevõtte kontrolli all. Turg on rangelt reguleeritud ja kõik uued mängupakkujad peavad läbima korraliku kadalipu. Online-mänge võib pakkuda ainult riigiettevõte Norsk Tipping AS, ning välismaa pakkujad ei ole lubatud. Samuti ei riigis lubatud avalik hasartlik pokkerimäng, erandiks on kord aastas toimuv turniir. 2023. aasta alguses ühendati kolm peamist hasartmänguakti üheks ning Norra võib nüüd välismaised kasiinod, kes proovivad turule illegaalselt siseneda, geoblokeerida.
Taani
Taani oli üks esimesi Euroopa maid kes lubas hasartmängude vabaturu, tänu millele on Taanis hasartmängude valik laiem kui teistes maades. Kogu turg on siiski Taani hasartmängude järelevalveasutuse kontrolli all, ning end Taanis reklaamiv kasiino peab omama tegutsemislitsentsi.
Üks huvitavamaid muudatusi, mida Taani plaanib sisse viia, on hasartmängude reklaami keelamine enne ja peale suuremaid spordiüritusi, et vähendada spordipanuste tegemist.
Island
Island on keelanud pea kõik füüsilised ja virtuaalsed hasartmänguvormid, kuid elanikel pole keelatud kasutada rahvusvahelisi mänguportaale. Samuti on lubatud spordipanused ja kraabi-ja-võida tüüpi kiirloteriid. Island on oma karmi hoiakut põhjendanud kartusega, et liiga palju avalikult kättesaadavaid hasartmänguvorme tooksid riigi elanikele asjatut majanduslikku ja sotsiaalset kahju. Siiski peab ütlema, et hasartmängukeeluga jääb Islandi valitsus ilma arvestatavast rahasummast, mis teistes Põhjamaa riikides hasartmängudele pandud maksudega eelarvesse laekub.