Nu Nordik

Tanel Veenre

Vastandades tegelikkust ja usku millessegi kujuteldavasse, loob Tanel Veenre ehete abil müstilisi maailmu vabalt valitud reeglitega. Keskpärasuse pealetungist põgenemiseks on ta otsustanud võtta vastu muusade vihjed ning rakendanud need killud enda teenistusse.
(Herke Vaarmann, 11.12.09 Sirp)

Kollektsioon “Tolm, universum & kuninganna” sündis soovist luua midagi kerget, lennukat ja originaalset. Nii sündis värvipigmentide, plastiku ja kosmilise tolmuga kaetud kõrvarõngaste seeria, kus iga ehe on ometi unikaalne ja kordumatu. Lisaks on selle seeria omapäraks võrreldes ülejäänud Veenre unikaal-loominguga palju soodsam hind.

Veenre usub, et tõeline loodussõbralikkus peitub väärika autoriloomingu soetamise aktis – need ei ole vaid üheks õhtuks ostetud anonüümsed massitiraaažis kulinad, vaid sild kahe inimese – kunstniku ja kunstisõbra vahel.

Veenre soovib teha teoks oma unistused ning innustada ka teisi unistusi eluks vormima!

Tallinn Dolls

Tallinn Dolls on ready-to-wear rõivabränd, mis kaasab Eesti kõige silmapaistvamaid moedisainereid ja kunstnikke. Lisaks kõrgkvaliteedilisele disainile kajastab iga toode nukumaailmale omast pitserit ja karakterit.

Tallinn Dolls on 100 grammi klassikalist ilu, lõpmatus koguses stiili, maitsekas koguses julgust ning näpuotsatäis naiselikku vürtsi. Silmapaistev, särav ja mänguline, kuid siiski igapäevaselt kantav – kõik, mis naise garderoobi sobib.

Tallinn Dolls on väikeseid partiisid tootev bränd, kes rõhub pigem erilisusele ja unikaalsusele. Massimood ei ole nende repertuaar.
Tallinn Dolls teeb Tallinna popiks:)

Võru `82

Võru ’82 on Võrus alates 1982. aastast toodetud legendaarsete Tartu botaste järeltulija. Noore tootedisaineri Maarja Mõtuse jalanõud valmivad Eesti väikelinna aedrajoonis. Kohalikkus on uus kasvav väärtus.

Võru ’82 botased valmistatakse ehtsast nahast, vana väärtustamise mõtet kannab taaskasutatud teksakangas. Kollektsioon väljendab Eestis toodetud jalavarjudega mõistlikku tarbimist, hoolivust kohalikust kultuurist ja toodangust.

Võru ’82 botas pakub seni puuduvat alternatiivi jalanõule, mis on valmistatud teisel pool maakera teadmata tingimustes ning mis kandjani jõudes on raisanud kütust poole ümbermaailma reisijagu.

Tulevikus proovib Võru ’82 õnne välismaal.

Anni Jürgenson

Noor talent Anni Jürgenson kogus esmalt kuulsust üle ilma oma moeblogiga. Nüüd loob ta lisaks kõrvaehteid neile, kes soovivad silma paista hoolimata vanusest ja soost. Jürgenson väärtustab meeldejäävat, kuid lihtsat disaini.

Kõik tooted on valmistatud käsitsi. Põhimaterjalidena kasutab Jürgenson metalltraati ja naturaalseid sulgi, materjali kulu ja ülejääk seejuures on minimaalne .

Jürgenson soovib laiendada tootevalikut ning töötada välja uusi põnevaid võimalusi ehete kandmiseks.

Karin Luuk

Karin Luuk lõpetas Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaini magistriõpingud 2010 aastal. 2009. aastal pälvis ta Mari Adamsoni nimelise parima tekstiilitudengi preemia ning 2010. aastal Eesti noore disaineri SÄSI preemia.

Kollektsiooni “Mine Metsa!” kuuluvad interaktiivsed tapeedid, loomakujulised padjad ja pehmed prossid ning värvitavad T-särgid. Nordic Look’il on saadaval valik loomakujulisi patju.

Kogu kollektsioon on inspireeritud Eesti võrratust loodusest. Luuk soovib meelde tuletada, et inimene on ka üks osa loodusest. MINE METSA – tule toast välja, tutvu Eesti loodusega, märka looma ning kui ka metsa ei saa minna, tunneta loodust linnas! Ole tähelepanelik, kannatlik ja liigu suurema lärmita!

Luuk soovib ka tulevikus inimesi jätkuvalt metsa saata.

Kirill Safonov

Kirill Safonov tekstiili- ja moedisainer, kes loob patju, teksajopesid ja T-särke. Teksajoped on valmistatud kasutatud teksadest ja õmmeldud Safonovi aplikatsioonitehnikas, lisatud disaineri enda kollaažid arvutigraafikas. T-särgid (MAKI särgid) on 100 protsenti puuvillast.

Safonovi tooted on häbitult kaunistatud ja jultunult dekoratiivsed. Tema loomingust õhkub igast detailist liialdust. Barokset ilustatust maksimumini kasvatades muundub vorm ühel hetkel sisuks.

Safonov hindab ilu – mood on vaid mäng ning julge teatraalsus on selle mängu reegliks.

Nii teevad tema riided kummarduse popkultuurile ja camp stiilile.

Lisa kommentaar