Postimees: Tallinna kesklinna mereäärsed alad tuleb täita inimliku sisuga

Tallinna linnaplaneerimise ameti tellitud ja Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) valminud uuring näitas, et kesklinna mereäärsed alad tuleb avalikkusele avada ja täita inimliku sisuga, nii et linlased tahaksid sinna minna ning looksid oma tegevusega sealse mitmekesise ruumi, kirjutas Postimees 20. septembril 2012.

Uuringut tutvustas TTÜ professor Katrin Paadam, kes tegi 16. mail linnaruumifestivali Nordic Look konverentsil "Elav linn. Unistuste linn" sarnasel teemal ettekande, kus viitas juba sügisel avalikustatud uurimusele.

Uuringu tutvustamisel ütles professor Paadam, et mereäärse linnaruumi avamine avalikuks kasutamiseks on oodatud muutus inimeste mõtlemises, vahendas Postimees. Tema sõnul on sealsete alade praeguses kasutamises veel paju taunitavat – korrastamata tühermaad, kõikvõimalikud tõkestavad ja takistavad liiklusskeemid, samuti paiknevad seal kaubanduskolossid, mis müürivad kinni vaated merele.

«Väga teravalt on tulnud esile massituristidele suunatud tegevus sadamaalal, mis peletab tavalisi inimesi eemale,» märkis Paadam. «Uurimus näitas, et selline asi sadamas tekitab neis häbi oma linna pärast ja tõmbab Tallinna mainet alla.»

Professor rõhutas, et kesklinna mereäärse ala kasutamine peab kujunema võimalikult mitmekesiseks. Kultuurikilomeetri rajamine on üks asi, mis teadvustas paljudele inimestele, kuidas saab mereäärseid alasid tegelikult kasutada.

Loe tervet artiklit Postimees Oneline'ist.

Uuringuga saab tutvuda siin.