Postimees: Tallinna kesklinna mereäärsed alad tuleb täita inimliku sisuga

Tallinna linnaplaneerimise ameti tellitud ja Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) valminud uuring näitas, et kesklinna mereäärsed alad tuleb avalikkusele avada ja täita inimliku sisuga, nii et linlased tahaksid sinna minna ning looksid oma tegevusega sealse mitmekesise ruumi, kirjutas Postimees 20. septembril 2012.

Uuringut tutvustas TTÜ professor Katrin Paadam, kes tegi 16. mail linnaruumifestivali Nordic Look konverentsil "Elav linn. Unistuste linn" sarnasel teemal ettekande, kus viitas juba sügisel avalikustatud uurimusele.

Uuringu tutvustamisel ütles professor Paadam, et mereäärse linnaruumi avamine avalikuks kasutamiseks on oodatud muutus inimeste mõtlemises, vahendas Postimees. Tema sõnul on sealsete alade praeguses kasutamises veel paju taunitavat – korrastamata tühermaad, kõikvõimalikud tõkestavad ja takistavad liiklusskeemid, samuti paiknevad seal kaubanduskolossid, mis müürivad kinni vaated merele.

«Väga teravalt on tulnud esile massituristidele suunatud tegevus sadamaalal, mis peletab tavalisi inimesi eemale,» märkis Paadam. «Uurimus näitas, et selline asi sadamas tekitab neis häbi oma linna pärast ja tõmbab Tallinna mainet alla.»

Professor rõhutas, et kesklinna mereäärse ala kasutamine peab kujunema võimalikult mitmekesiseks. Kultuurikilomeetri rajamine on üks asi, mis teadvustas paljudele inimestele, kuidas saab mereäärseid alasid tegelikult kasutada.

Loe tervet artiklit Postimees Oneline'ist.

Uuringuga saab tutvuda siin.

Nordic Look 2012: fotod, videod, ettekanded

Linnaruumi festival Nordic Look 2012 on selleks korraks läbi. Korraldajad – Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti – tänavad kõiki, kes aitasid kaasa sündmuse õnnestumisele: partnereid, toetajaid, esinejaid, nõu ja jõuga abistajaid, ürituste külastajaid jt.

Loe edasi...

Janne Teräsvirta: Eestlastel tasub vaadata Vene turu poole!

"Eestlastel tasub vaadata Vene turu poole," arvas Janne Teräsvirta (ALA Architects, Soome) linnaruumi festivali Nordic Look 2012 lõpuseminaril.

Loe edasi...

Tänavu Soome riikliku arhitektuuripreemia pälvinud büroo arhitekt esineb Nordic Look’i lõpuseminaril

Janne Teräsvirta ALA arhitektidest, mille Soome tunnistas reedel selle aasta riikliku arhitektuuripreemia vääriliseks, jagab oma edukaid ja vähem õnnestunud kogemusi Eesti ja Põhjamaade arhitektuuribüroode ühisturunduse võimalusi esile tooval seminaril juba sel kolmapäeval, 30. mail.

Loe edasi...

Põhjamaade ja Läänemere piirkonna arhitektuurikeskused kohtuvad Tallinnas

21.-22. mail toimub linnaruumi festivali Nordic Look raames rahvusvaheline arhitektuurikeskuste ümarlaud, mis lisaks Eesti esindajatele toob Tallinnasse delegaate nii Taanist, Soomest, Islandilt, Lätist, Leedust, Poolast kui Venemaalt. Ümarlaua eesmärgiks on analüüsida arhitektuurikeskuste rolli tänapäeva ühiskonnas ning otsida võimalusi regionaalse koostöö tihendamiseks.

Loe edasi...

Vabariigi President: hingega linnad mõjuvad magnetina nii inimestele kui headele ideedele

"Ilmselt kõik meist teavad seda sõnulseletamatut tunnet, fluidumit, rütmi ja mida kõike veel, mis mõnes linnas on ja mida teises pole," märkis Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves oma kõnes rahvusvahelisel konverentsil "Elav linn. Unistuste linn" Kumu kunstimuuseumis Tallinnas 15. mail. "Mõnes linnas on hing ja elu, teises jällegi pole. Ja need linnad, kus see hing on sees, mõjuvad magnetina nii inimestele kui headele ideedele."

Loe edasi...

PRESSITEADE: Täna algab linnaruumi festival Nordic Look - loome unistuste linna

Täna, 15. mail algaval linnaelule ja arhitektuurile pühendatud festivalil Nordic Look 2012 jõuab Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud arhitekte ja linnaeksperte: arhitekt Jacob van Rijs (MVRDV, Holland), maastikuarhitekt Patrick Quist (Rootsi), strateegilise disaini ekspert Marco Steinberg (Soome), linnauurija Andres Sevtšuk (Eesti, Singapur) jt.

Loe edasi...

PRESSITEADE: Maailma tipparhitekt Nordic Looki linnaruumi festivalil Kumus

15. mail algaval arhitektuurile ja linnaelule pühendatud festivalil Nordic Look jõuab Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud arhitekte ja linnaeksperte: arhitekt Jacob van Rijs (MVRDV, Holland), maastikuarhitekt Patrick Quist (Rootsi), strateegilise disaini ekspert Marco Steinberg (Soome), Eesti linnaruumi uurimise talent Andres Sevtšuk jt.

Loe edasi...