Sinu arvamus loeb!

  1. Milline on Sinu unistuste linn?
  2. Kuidas Sina linnaruumi võimalusi paremini ära kasutaksid?
  3. Mida teha, et Eesti linnad areneks paremaks kui Põhjala linnad?

 

You have no rights to post comments

Arvamused   

 
0 #10 Peep 2013-03-05 11:22
1. Linn, kus igapäevaliikumi sel jalgsi hakkama saab. Sellised on kõik Eesti linnad (Tallinn välja arvatud) ilma "aia taha" lisandunud põlluaguliteta.

2. Eesti kõleda kliima tõttu peaks avalik ruum olema rohkem kaetud, tore haljastatud väliruum on mugav paraku lühikest aega. Jalakäijate (ratturite) sillad, estakaadid maastiku kohal peaks samuti olema kaetud, muidu on nad enamiku aastast talumatult ebamugavad.
Linnaruumi maalähedaseks muutmise asemel arendada maalähedast avalikku rohelist ruumi linnaga külgneval alal.

3. Vähendaks eraomandi puutumatust linnade keskosas. Seisusteajast pärinev kinnisomand ja tänane ühiskond vajavad harmoniseerimist.
Naiivromantilise "öko" propageerimise asemel väärtustada hetkel kaasaegset originaalset arhitektuuri, mis paarikümne aasta pärast iseenesest kultuuriväärtus.
Energiasäästu loob võrdväärselt hoonete "kasuka paksendamisega" ka külma ja vaid sõitmisega kättesaadava linnaruumi ulatuse vähendamine,
 
 
0 #9 Margus Pauts 2012-05-18 16:14
Unistuste linn on tegelikult linna ja maa kombinatsioon - linn läheb maale ja maa tuleb linna.

Segunevad linna mugavus, juurdepääsetavu s, läbimõeldud avalik ruum ja maapiirkonna naturaalne ilu, looduslikud materjalid, tervisesõbralik elukeskkond - mugav ja säästev eluviis.

Püüdleme ka ise selles suunas: Nurban.me
 
 
0 #8 Getter 2012-05-15 16:54
Minu unistuste linn võiks olla koht, mida on ilus vaatada, kus on ilusat loomuliku disaini, kus kõik linnaruumis asetsev on omavahel tasakaalus, kus puumajadel plastik akende asemel näen puust aknaid või on plastik aken paigaldatud nii et see ei karju näkku. See linn võks olla koht kus autod sõitavad öko kütsega, kõigil on võimalik sõita nii bussi kui jalgrattaga igalpool linnas.Ühe kaubanduskeskes kuse asemel võiks olla vähemalt üks ökomaja kust inimesed saavad naturaalmajandu slikul põhimõttel nii toidu kui ka taaskasutatavad nõud ja riided, et tasapisi juurutada inimestes keskonnahoiu tähtsust ja tõsta teadlikkust. Kui linnas säiliks puhas õhk, oleks kõigil nii eramaja omanikel kui ka kortermajade omadel võimalik kasvadada midagi oma aias või katusel.
Selleks, et midagi ära teha on tarvis suuremat hulka keskonnaaktivis te kellele on mõjujõudu ja võimu , et vastavad muutatused linna heaks korda saata.
 
 
0 #7 maris 2012-05-15 14:37
Unistuste linnas saan ma..

.. sõita jalgrattaga igale poole (mitte kõnniteel inimeste vahel ja mitte autoteel autode vahel) ja saan ratta parkida igale poole.
.. lõunat süüa ja sõpradega kokku saada parkides, kus on mõnusad rohelised murulapid, pingid, kujud, pursskaevud jne.
.. saan minna Linnahallikatus ele või mõne muu vana hoone või rajatise juurde, peale ( vt High Line park New Yorgis)
.. autod sõidavad ja pargivad maa all, mina saan sõita trammiga kadriorust mustamäele, hästi kiiresti, puhtalt ja mugavalt
..minu sõbrad, kellel pole vanaemasid-vane masid, saavad kasvatada porgandeid ja kartuleid linnaaias
jne jne

..
-

jne. jne.
 
 
0 #6 Allan 2012-05-15 14:15
Rohelisest linnast

Maa-alused kiirteed autodele. Pikkade vahemaade läbimine maa-aluses funktsionaalses võrgus, suured parklad maa all.

Maa peal on ruum elule, auto-eelset tüüpi linnale. Autod liiguvad ka seal, ent rahulikult ja arvestavalt. Tänavad on eluruumi osa, mitte barjäär. Aktiivne auto-sagin on maa all. Samuti metroo.

Autoeelse linna taassünd