Koomiksikogumikust peegeldub rahvuse tunnetus
Neljapäev, 26. Mai 2011

27. mail toimus Hopneri majas FINESTi koomiksinäitusest välja kasvanud kogumiku „Call it a day..." esitlus. Kohapeal oli võimalus teose valmimisse panuse andnud kunstnikelt ka autogrammi küsida. Raamatu väljaandmist toetas Soome Instituut ning kogumikus saab näha 11Eesti, 10 Soome, 7 Ungari ja 3 Läti kunstniku töid.

Raamat sisaldab erinevas stiilis ja just igale autorile omasel viisil kujutatud töid. Puutepunkt, mis kõiki lugusid ühendab, on läbiv teema – 24 tundi. Arvatavasti on sellest inspireeritud ka kogumiku pealkiri "Call it a day..." ehk "Selleks päevaks lõpetame".

Kogumiku kujundaja Joonas Sildre sõnul on antud raamat Eesti koomiksi jaoks kindlasti väga oluline. Lisaks sellele on see ka üks esimestest, mille väljaandmist toetavad mitmed asutused. Joonas Sildre sõnul toimuvad põnevad koomiksiüritused ka sel sügisel. Näiteks räägitakse koomiksi kasutamisvõimalustest pedagoogikas ja reklaamis. Seega tasub koomiksisõpradel silmad, kõrvad lahti hoida tulevate sündmuste jaoks.

Esitlusel võttis sõna ka Peeter Krosmann, kes tõi välja, et Eesti koomiksikunstnikel on suhteliselt vabad käed oma loomingus, kuna kitsast raamistikku pole varasemate eeskujude näol ette antud. Lisaks sellele on ta kindel, et Eesti koomiksil läheb praegu väga hästi. Krosmanni sõnul on eestlased joonistamises üsna iseenda kesksed ehk kujutavad peamiselt seda, mis neid puudutab. Iseenesest on see hea nähtus, sest enda kogemustele toetudes sünnivad ilmselt kõige sisukamad tööd.

Kogumiku valmimisse on panuse andnud väga paljud inimesed ning kindlasti on kokku pandud üks igati sisukas ja põnev koomiksiantoloogia. Kõigil, kel raamatu vastu huvi tekkis, on nüüd sellega võimalus ka raamatupoodides tutvuda. Mahukas kogumik sisaldab palju eriilmelisi lugusid ning pakub kindlasti midagi igale koomiksisõbrale.

27. mail käis Nordic Look'i raames toimunud koomiksikogumiku "Call it a day!" esitlusel Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 vabatahtlike programmis kaasa lööv Marili Vosmi.